Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-01-09 19:45:46

Wavix100

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 32
Punktów :   

Podstawy

Witajcie!
Zamierzam zamieścić tu podstawy hodowli skoków:
1. Skoki MUSZĄ być trzymane w parach! (oczywiście tej samej płci)  Bez tego są m. i. n.:
- osowiałe,
- bez chęci do życia,
- cierpią psychicznie.
Chcecie to zafundować swoim skokom?
2. Żywienie.
Absolutnie najlepszą karmą na rynku jest Versele - laga. Moje skoki ją jedzą bardzo chętnie Jako dodatek można stosować: słonecznik (uwaga: kaloryczny), pestki dyni (też kaloryczne), odrobina jogurtu, warzywa, owoce. Z warzyw najbardziej polecam pomidory, z owoców jabłka. ZAWSZE dostępna dla skoczków musi być świeża woda.
3. Klatka.
Koniecznie bez plastiku. Może być to też terrarium, jak kto woli. Ja osobiście wolę klatkę, ponieważ w terrarium skoczki mają "za mało powietrza".
4. Rozmnażanie.
Pomyśl, nim rozmnożysz! Wiesz, jak szybko rozmnażają się skoki? Poza tym unikaj rozmnażania wsobnego. Wtedy często myszaki dziedziczą wady.
5.Zdrowie.
Posługuj się hasłem "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Dbaj, by myszoskoczki miały zawsze czystą klatkę, regularnie sprawdzaj ich stan zdrowia, w przypadku czegokolwiek niepokojącego w ich wyglądzie/zachowaniu idź do weterynarza!
Na razie kończę, potem coś dopiszę.
Pozdr.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prosreborn.pun.pl www.benign.pun.pl www.gv.pun.pl www.perfect-world.pun.pl www.agroekologia.pun.pl